Kütahya Haberleri

Paylaş:

Kütahya Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçim sonuçları 24 Haziran 2018

Kütahya Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçim sonuçları 24 Haziran 2018

Kütahya'da 422.116 seçmen milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimi için oy kullandı.

24 Haziran Kütahya seçim sonuçları merak konusu olmuş durumda. Kütahya Cumhurbaşkanlığı Milletvekili seçim sonuçları araştırılıyor. Kütahya 2018 Genel Seçim sonuçlarını ve milletvekili adaylarını buradan takip edebilirsiniz.


AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

1.AHMET TAN Seçildi

2.İSHAK GAZEL Seçildi

3.CEYDA ÇETİN ERENLER Seçildi

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

1.ALİ FAZIL KASAP Seçildi

MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

1.AHMET ERBAŞ Seçildi 

Kütahya Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları il bazında hangi adayların ve partilerin daha fazla oy aldığını gösterecek. Anlık sonuçların yer aldığı CNN TÜRK seçim 2018 sayfası ise Kütahya oy oranlarını takip etmek isteyen il seçmeninin tercihi olacak. İşte Kütahya seçim sonuçları ile ilgili tüm detaylar ve önceki yıllarda il genelinde alınan oy oranları…

Yarım milyona yaklaşan seçmen sayısıyla genel sonuçlara etki edecek olan önemli bölgeler arasında yer alan Kütahya’da bu seçimde bağımsız aday bulunmayacak. İlden çıkacak olan 5 milletvekilinin hangi partilerden olacağı ise seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ortaya çıkacak.

12 EYLÜL 2010 KÜTAHYA REFERANDUM SONUÇLARI

Kütahya genelinde Anayasa değişikliği yapılmasını kabul ederek “Evet” yönünde oy kullanan seçmen yüzdesi 74,7 olarak duyurulmuştu. Aynı referandumda değişikliğe karşı çıkarak “Hayır” oyu kullanan seçmenin yüzdesi ise 25,3 olarak belirlenmişti.

10 AĞUSTOS 2014 KÜTAHYA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

2014 yılına ait seçimlerde Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı belirlenmiş ve 3 aday seçimlerde lider olabilmek için yarışmıştı. İl genelinden en fazla oyu alan isim yüzde 69,3 oranına sahip olan Recep Tayyip Erdoğan olmuştu. Erdoğan’ın ardından ikinci sırada gelen çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu ise yüzde 29,5 oy oranına sahip olmuştu.

1 KASIM 2015 KÜTAHYA GENEL SEÇİM SONUÇLARI

Genel seçimlerde AKP’nin yüzde 67,2 ile en fazla oy aldığı ilde AKP’nin hemen ardından yüzde 15,6 oy oranına sahip olan MHP gelmişti. MHP’yi sırasıyla CHP ve Saadet Partisi takip etmişti. 2018 yılında gerçekleştirilecek olan seçimlerde Kütahya’da oy kullanılacak ilçeler ise şöyle; Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Merkez, Pazarlar, Şaphane, Simav ve Tavşanlı.

Bu içeriğe görüş bildirebilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.