Projeler

Paylaş:

ÇİM SAHA VE YÜRÜYÜŞ YOLU SPOR KOMPLEKSLERİ

Sevgili KÜTAHYALILAR web sayfamızın dördüncü projesini sizlerle paylaşmak istedik. Projemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden paylaşırsanız sizlerinde büyük katkısı olacağı düşünmekteyiz. UNUTMAYINIZ Kİ KÜTAHYA'MIZ İÇİN YAPILACAK HER ŞEY DEĞER KATACAKTIR. ilerleyen günlerde yeni projelerimizi sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. ÇİM SAHA VE YÜRÜYÜŞ YOLU SPOR KOMPLEKSLERİ

ÇİM SAHA VE YÜRÜYÜŞ YOLU SPOR KOMPLEKSLERİ

Çim saha ve yürüyüş yolu spor kompleksleri, her geçen gün betonlaşmaya doğru ilerleyen çarpık yapılaşma sonucu spor yapma alanları daralan gençlerimize spor yapabilmeleri için düşünülmüş bir çalışmadadır.
Sağlıklı bir gençlik spor imkanları sağlanmadan oluşturulamaz.

HAYDİ GENÇLER SPOR YAPMAYA

İlk etapda 5 mahallede yapılması planlanan Çim Halı Saha ve Yürüyüş Spor Kompleksleri ile yılda en az 2 defa bahar ve sonbahar aylarında ödüllü Mahalle Liği Futbol Turnuvaları düzenlenerek Kütahya'lı geçlere içlerinde varolan rekabet ve başarılı olma arzularını hayata geçirme şansı tanıyarak, birbirleri ile kaynaşma ve sportmenlik anlayışını yerleştirme alışkanlığı sunacaktır.SPOR OKULLARI

Çim Halı Saha ve Yürüyüş Spor Kompleksleri bünyesinde yapılacak olan Spor Okulları sayesinde Kütahyalı çocuklarımızın profesyonel spor eğitimi alacaklardır.

Spor okullarının çocuklara, sosyal, kültürel, fizyolojik ve psikolojik olarak yararlar sunacaktır. Çocukların boş zamanlarını daha iyi ve verimli kullanabilmeleri; vakitlerini spor yaparak değerlendirmeleri, sağlıklı bir birey olarak geliştirmeleri ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmeleri için spor okulları mutlaka hayata geçirilecektir.
YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Her yaşta Kütahyalı hemşehrimizin düzenli olarak yürüyüş yapabilmesi için hayata geçirilecektir.

Her Gün Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Her gün düzenli yürüyüş yapmanın kalp sağlığından kilo kontrolüne kadar pek çok faydası var. Bu basit ve etkili egzersizin en önemli faydası ise yaşlandırmayı geciktirmesi ve yaşam süresini uzatması.

Ömrünüzü uzatır. Bir “alışkanlık” haline getirilerek her gün düzenli yapılan yürüyüşle ömrünüze ömür katmanız ve yaşlanmayı geciktirmeniz mümkün. Yapılan araştırmalar haftada yaklaşık 20-25 kilometre yürüyen insanların, yürüyüş yapmayanlara göre daha uzun yaşadıklarını kanıtlamıştır.

Kalbinizi ve akciğerlerinizi korur. Kısa ve hızlı yürüyüşler yapmak kalp ve akciğer sağlığınızı korumanız için en iyi yoldur. Her gün 20-25 dakika yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

Stresinizi azaltır. Yürüyüş yapmak strese de birebir. Yürüyüş yaparken kan basıncınız düzene girer, mutluluk hormonu olan endorfin salgılarsınız ve kendinizi rahatlamış hissedersiniz.

Kilo kontrolünde etkilidir. Düzenli ve ritmik olarak yapılan yürüyüş, zayıflamaya ve kilo kontrolüne yardımcı olur. Her gün 20 dakika yürüyüş yaparak fazla yağlarınızı yakmanız ve yılda 7 kilo vermeniz mümkün. Ama tabii ki bu süreçte yediklerinize dikkat etmeli ve kalori kontrolünü de sağlamalısınız. Sadece bir paket jelibonu eritmeniz için bile futbol sahası kadar alanı yürümeniz gerektiğini unutmayın ve elinizi şeker tabağına daldırmadan önce bir kez daha düşünün.BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...